Profesjonalizm

Nie uciekam się do korzystania z półśrodków. Korzystam ze sprzętu najwyższej klasy począwszy od aparatu i statywu poprzez obiektywy, oprogramowania i na sprzęcie komputerowym kończąc. Chcę, abyście wiedzieli, że współpraca ze mną, to profesjonalizm na wszystkich poziomach naszej współpracy.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, korzystam z najwyższej klasy sprzętu fotograficznego. Pracuję aparatem bezlusterkowym  firmy Nikon, model Z 6, który gwarantuje najwyższą jakość zdjęć.

Fotografia wnętrz i zdjęcia nieruchomości wymagają użycia obiektywów o szerokim kącie, aby móc zaprezentować wnętrza w całej okazałości. Posiadam najwyższej klasy wyposażenie, które pozwala na wykonanie zdjęć nawet w małych i ciasnych pomieszczeniach. Do tego w swoim zestawie mam obiektywy stałoogniskowe, które są wykorzystywane w zależności od wielkości wnętrz, a także do fotografowania detali i elementów wyposażenia.

Moim głównym obiektywem jest Nikkor o ogniskowej 14 – 24 mm. 2.8

a obiektywy uzupełniające mają ogniskową: 35 mm 1.8 | 50 mm 1.4 | 85 mm 1.8

Wykonując sesje zdjęciowe we wnętrzach niezbędne jest korzystanie ze statywów ze względu na długie czasy naświetlania oraz możliwość wystąpienia drgań. Korzystam ze statywów firmy Manfrotto. Jest to światowy lider w tej dziedzinie. Mój statyw wyposażony jest w głowicę 3D wraz z poziomicą, a wszystko po to, aby mieć wpływ na możliwie najlepszą jakość zdjęć nieruchomości.

Wykonanie sesji zdjęciowej we wnętrzach, to około 1/5 mojego czasu pracy. Następny krok, to edycja zdjęć, czyli praca w programie graficznym. Jest tutaj do wykonania cały szereg działań, takich jak: poprawa balansu bieli, korekcja obiektywu, poprawienie kontrastu, koloru, wyostrzenie. Jest to bardzo pracochłonny proces, który zajmuje pozostałe 4/5 czasu pracy. Edycja jednego zdjęcia, to około 30 – 45 min.

Oprogramowanie, z którego korzystam, to: Photoshop oraz Lightroom. Jest to najlepsze oprogramowanie dostępne na rynku.

Komputer, na którym pracuję, to iMac firmy Apple. Monitor jest kalibrowany co roku, aby moi klienci otrzymywali zdjęcia najwyższej jakości.

Tutaj przykład zdjęć „PRZED” i „PO”: