Jak przygotować się do sesji

Przed rozpoczęciem sesji we wnętrzach należy odpowiednio przygotować pomieszczenie; przede wszystkim należy je posprzątać i usunąć wszelkie osobiste rzeczy takie jak: zdjęcia, kosmetyki, ubrania (schować lub wynieść). Idealnie, jeśli będzie wykonany podstawowy home staging (czyli stylizacja mieszkania – w czym chętnie pomogę służąc swoim doświadczeniem).

 • wszystkie pomieszczenia: usuwamy kable, kosze na śmieci,wycieramy kurz, wycieramy widoczne smugi na oknach,poprawiamy firanki i zasłony,staramy się wygładzić wszelkie zagniecenia na pościeli, narzutach,poprawiamy i nadajemy kształt poduszkomukładamy koce, narzuty,ustawiamy przedmioty na stole, półkach
 • salon: poduszki na kanapie / sofie, książki na półkach, kolorowy album / czasopismo na ławie, filiżanka, kwiaty w wazonie, narzuta, elementy dekoracyjne na szafce, półkach, (np: świece, figurki, zegar…), kwiaty w doniczkach
 • kuchnia: klika owoców, pieczywo, książka kucharska 
 • łazienka: ręczniki, markowe kosmetyki, różnego rodzaju flakoniki

Dodatki, elementy dekoracyjne

Elementy wyposażenia, dekoracje, wszelkiego rodzaju dodatki wpływają na charakter wnętrza i sprawiają, że mieszkanie staje się bardziej intrygujące i przyciąga uwagę oglądających. Co sprawia, że mieszkanie ma „to coś”?

Tkaniny: wnętrze staje się bardziej przytulne, ciepłe. Kolorystyka tkanin (zasłonki, koce, poduszki…) mogą wyznaczyć ogólną kolorystykę całego wnętrza lub też przełamać schemat wyrazistym dodatkiem.

Rośliny: mieszkanie staje się „żywe”, nabiera domowego charakteru. Kwiaty cięte w wazonie, w doniczkach, czy też zioła w kuchni wypełniają pustą przestrzeń np. na stole w jadalni, wyróżniają się na tle ściany, rozsiewają niesamowity zapach oraz przyciągają uwagę swoimi kolorami i kształtami. Kolor zielony uspokaja i odpręża, żółty może zaakcentować jakąś przestrzeń. Rośliny w pomieszczeniu należy dopasować kolorem i wielkością.

Dekoracje, dodatki: Lampy, obrazy, figurki, ramki, wazony, flakoniki, nakrycie stołu, lustra, grafiki, świece, pomidorki koktajlowe, cytryny, pieczywo i wiele, wiele innych elementów wyposażenia wnętrz wpływa ostatecznie na efekt „wow”. Jedyne, co może nas powstrzymać przed wykorzystaniem jakiegoś przedmiotu, to nasza wyobraźnia. Należy jednak zachować umiar, aby zachować harmonię we wnętrzach.

Czas trwania sesji: wszystko zależy od rodzaju nieruchomości, ilości pomieszczeń, rozkładu pokoi, ilości elementów dekoracyjnych, okien, itp…

Poniżej kilka zdjęciowych sugestii z sesji, gdzie miałem przyjemność fotografować.

Kawalerka z aneksem kuchennym, przedpokojem i łazienką to około godzina czasu poświęcona na fotografowanie wnętrz. Przy większej liczbie pomieszczeń, zdjęć z zewnątrz, ujęć zawierających najbliższe otoczenie, to wszystko wydłuża oczywiście czas pracy nawet do kilku godzin.

Kiedy otrzymam gotowe zdjęcia? Mając na uwadze to, jak ważny jest czas dla inwestora, to fotografie z sesji we wnętrzach otrzymujecie w ciągu 2 – 3 dni roboczych. Jeżeli jednak zależy Wam bardzo, aby zdjęcia otrzymać w trybie expresowym (w ciągu 24 godzin), to należy liczyć się z dopłatą w wysokości  200 zł.

Ilość zdjęć. Ile potrzebuję? Potencjalną liczbę zdjęć możecie oszacować sami. Wszystko zależy od ilości pomieszczeń, rozkładu pokoi, itp…

 • salon: 3 – 5 zdjęć
 • kuchnia: 2 – 5 zdjęć
 • sypialnia: 2 – 4 zdjęcia
 • łazienka: 2 – 4 zdjęcia
 • korytarz: 1 – 3 zdjecia
 • zdjęcia z zewnątrz / okolica: 3 – 7 zdjęć
 • inne (garderoba/piwnica/siłownia/sauna,itp): 1 – 2 zdjęcia na pomieszczenie

Zwykle oddaję nieco więcej zdjęć niż ilość, na którą się umawialiśmy. A dodatkowo otrzymujecie ode mnie kolaż składający się z kompozycji wybranych zdjęć zawierający plan szeroki oraz elementy wyposażenia, detale…Klient patrząc na jeden obraz ma wyobrażenie o charakterze i klimacie danego miejsca.